Podání přihlášky ke studiu
Přihlášku získáte na základní škole nebo si ji můžete stáhnout kliknutím na tento odkaz.

- Uchazeč vyplní přední stranu přihlášky, zadní stranu vyplní základní škola.
- Na zadní stranu přihlášky je třeba uvést prospěch za druhé pololetí 8. ročníku a za první pololetí 9. ročníku.
- Na přihlášku můžete uvést až dvě školy, popřípadě jednu školu s různými odbornými zaměřeními (ŠVP). Pořadí škol není závazné, rozhodnout se můžete až po zveřejnění výsledků přijímacího řízení.
- Pokud si chcete podat přihlášku pouze na naši školu a zvýšit šanci na přijetí, v přihlášce vyplňte na první i druhé místo naši školu a pokaždé uveďte jiné odborné zaměření (ŠVP).
- Na přihlášce je třeba mít potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání.
- Vyplněná přihláška se odevzdává dvakrát v tištěné podobě na obě zvolené školy (na každou z nich po jednom vyhotovení). Můžete nám ji předat osobně v pracovní dny od 8 do 18 hodin (včetně pololetních a jarních prázdnin) nebo ji doručit poštou. Uzávěrka pro doručení přihlášky je 1. března 2023.

Všichni uchazeči obdrží písemnou pozvánku k jednotné přijímací zkoušce.
V případě nejasností s vyplněním přihlášky nebo dotazů k přijímacímu řízení nám můžete zavolat a poradit se na telefonních číslech 261 213 963 nebo 261 212 572.
Průběh přijímacího řízení
V 1. kole přijímacího řízení uchazeči absolvují jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka a literatury a z matematiky, která je zadávaná a vyhodnocovaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání.
Přijímací zkouška se koná ve dvou řádných termínech: 1. termín dne 13. dubna 2023, 2. termín dne 14. dubna 2023. Každý uchazeč má právo konat zkoušku dvakrát - v prvním stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí, ve druhém stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce ve druhém pořadí, přičemž se mu započítává lepší výsledek.
Registrační číslo, informaci o místu a čase konání jednotné přijímací zkoušky získá uchazeč z pozvánky zaslané ředitelem školy nejpozději 14 dní před konáním zkoušky.
Uchazeč, který se pro vážné důvody k řádnému termínu přijímací zkoušky nedostavil a svoji neúčast písemně omluvil nejpozději do 3 dnů řediteli školy, ve které ji měl konat, koná zkoušku v náhradním termínu (10. května 2023 a 11. května 2023).
Stále nejste rozhodnuti? Přečtěte si inspekční zprávu školy
Předmětem inspekční činnosti, kterou provedl Pražský inspektorát České školní inspekce v období od 15.3.2022 do 18.3.2022, bylo zjišťování a hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání poskytovaného střední školou. Kompletní inspekční zprávu zveřejňujeme zde (klikněte na odkaz) a věříme, že uchazečům o studium pomůže při výběru správné školy.
Kritéria přijímacího řízení studijního oboru 36-47-M/01 Stavebnictví
Uchazeči budou přijímáni ke vzdělávání na základě centrálně zadávaných jednotných přijímacích testů z matematiky a českého jazyka a literatury (váha 60%) a výsledků předchozího studia za poslední dvě klasifikační období (váha 40%). Na studijní obor 36-47-M/01 Stavebnictví bude přijato celkem 168 uchazečů. Podmínkou pro přijetí je potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání. Jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami, přílohou přihlášky bude doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení.
Počet přijímaných uchazečů dle školních vzdělávacích programů oboru 36-47-M/01 Stavebnictví:
Pozemní stavitelství 56 uchazečů
Stavitelství a architektura 56 uchazečů
Architektura a interiérový design 56 uchazečů
Výsledky přijímacích testů (lze získat maximálně 300 bodů):
Matematika: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3
Český jazyk a literatura: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3
Hodnocení za poslední dvě pololetní klasifikační období (lze získat maximálně 200 bodů):
∑ MA, ∑ FY, ∑ CJ, ∑ CI, ∑ VV - Součet známek za poslední dvě pololetní klasifikační období z předmětů matematika, fyzika, český jazyk, 1. cizí jazyk, výtvarná nebo estetická výchova.
∑ ZS - Součet průměrů vysvědčení za poslední dvě pololetní klasifikační období (nezapočítává se známka z chování).
Ke vzdělávání budou přijímáni uchazeči v pořadí podle celkového počtu získaných bodů do naplnění kapacity školního vzdělávacího programu. Čím více bodů, tím lepší umístění. Minimální celkový počet bodů nutný pro přijetí bude stanoven na základě maximální kapacity.
Přijímání cizinců:
Osobám, které získaly předchozí vzdělání ve škole mimo území České republiky, se při přijímacím řízení ke vzdělávání promíjí na žádost přijímací zkouška z českého jazyka. Znalost českého jazyka, která je nezbytná pro vzdělávání v daném oboru vzdělání, škola u těchto osob ověří rozhovorem. Při ověřování znalosti českého jazyka rozhovorem uchazeč může získat maximálně 20 bodů. Uchazeč, který u rozhovoru získal 0 až 8 bodů, neuspěl, nesplnil kritéria přijímacího řízení a nebude přijat ke vzdělávání.
Výpočet hodnocení za poslední dvě pololetní klasifikační období
Ubytování mimopražských žáků
V tomto školním roce u nás studuje 44% mimopražských žáků. Škola nemá vlastní internát, avšak žáci mají možnost využít široké nabídky internátů jiných škol. Chlapcům nabízíme ubytování např. v domově mládeže v Praze 10, Na Třebešíně 2299. Dívky se mohou ubytovat v domově mládeže v Praze 8, Pobřežní 323/6. Další možností ubytování pro žáky, kteří nemohou do školy dojíždět, jsou domovy mládeže v Praze 4 - Ohradní 57 a Vrbova 1233. Podrobnosti o ubytování najdete na stránce ubytování mimopražských žáků.
Vzdělávání mimořádně nadaných žáků
Mimořádně nadaným žákům vytváří škola možnost rozvoje jejich osobních předpokladů nabídkou mimoškolní zájmové činnosti (výtvarný kroužek, procházky za architekturou, klub mladých diváků, školní sportovní klub) a účastí v soutěžích se zaměřením odborným, všeobecně vzdělávacím i sportovním (odborné soutěže ročníkových projektů z konstrukčního cvičení, účast ve středoškolské odborné činnosti, matematické soutěže, soutěže v aplikačních programech ICT, soutěž o nejsportovnější střední školu v Praze – Pohár primátora hlavního města a jiné).