Theme 03

Tradice a zkušenosti

185 let se specializujeme na studium stavitelství a architektury a jsme fakultní školou pro studenty MÚVS ČVUT.

více info Theme 03
Theme 01

Certifikát Autodesk

Žákům udělujeme Autodesk Certificate of Completion - celosvětově platný certifikát společnosti Autodesk.

více info Theme 01
Theme 02

Přijímací řízení

V přijímacím řízení pro školní rok 2022/2023 přijmeme 168 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku.

více info Theme 02

Příjímací řízení pro školní rok 2022/2023

Studijní obor:
36-47-M/01 Stavebnictví
Vzdělávací programy:
POZEMNÍ STAVITELSTVÍ
STAVITELSTVÍ A ARCHITEKTURA
ARCHITEKTURA
A INTERIÉROVÝ DESIGN

V přijímacím řízení pro školní rok 2022/2023 přijmeme 168 uchazečů do 6 tříd prvního ročníku denního studia. Rádi bychom přijali větší počet uchazečů s vhodnými studijními předpoklady, ale kapacita oboru a školy nám to neumožňuje. Přijímáme žáky 9. tříd základních škol a žáky víceletých gymnázií, kteří ve školním roce 2021/2022 splní povinnou školní docházku.

Uchazeči si mohou vybírat ze tří vzdělávacích programů oboru 36-47-M/01 Stavebnictví: Pozemní stavitelství, Stavitelství a architektura, Architektura a interiérový design.

V 1. kole přijímacího řízení uchazeči absolvují jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka a literatury a z matematiky, která je zadávaná a vyhodnocovaná Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání.

Ke stažení:
 přihláška ke studiu    kritéria přijímacího řízení    informační leták    projektové dny - jaro 2022

Výsledky přijímacího řízení

Seznam přijatých uchazečů je zveřejněn na internetové stránce www.spsgocar.cz/results.php a u vchodu do budovy školy. Lhůta pro uplatnění zápisového lístku běží ode dne, kdy ředitel školy zveřejnil seznam přijatých uchazečů a trvá 10 pracovních dnů. Vyplněný zápisový lístek nám tedy odevzdejte nejpozději do 16. května 2022. Můžete jej zaslat poštou nebo lépe osobně doručit do kanceláře školy v době od 8:00 do 15:00 hodin. Nepotvrdí-li uchazeč zájem tím, že odevzdá zápisový lístek do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých uchazečů, vzdává se tímto práva být přijat za žáka naší školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče.

Nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nepřijatých nezletilých uchazečů bude rozhodnutí o nepřijetí doručeno poštou. Rozhodnutí o nepřijetí se ukládá na poště po dobu 10 dnů a případné odvolání proti nepřijetí je třeba podat nejpozději ve lhůtě 3 pracovních dnů po dni obdržení rozhodnutí.

Další kola přijímacího řízení

Ředitel školy nebude vyhlašovat další kola přijímacího řízení.

Stále nejste rozhodnuti? Přečtěte si inspekční zprávu školy

Předmětem inspekční činnosti, kterou provedl Pražský inspektorát České školní inspekce v období od 15.3.2022 do 18.3.2022, bylo zjišťování a hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání poskytovaného střední školou. Kompletní inspekční zprávu zveřejňujeme zde (klikněte na odkaz) a věříme, že uchazečům o studium pomůže při výběru správné školy.

Kritéria přijímacího řízení studijního oboru 36-47-M/01 Stavebnictví

Uchazeči budou přijímáni ke vzdělávání na základě centrálně zadávaných jednotných přijímacích testů z matematiky a českého jazyka a literatury (váha 60%) a výsledků předchozího studia za poslední dvě klasifikační období (váha 40%). Na studijní obor 36-47-M/01 Stavebnictví bude přijato celkem 168 uchazečů. Podmínkou pro přijetí je potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání. Jde-li o uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami, přílohou přihlášky bude doporučení školského poradenského zařízení obsahující podpůrná opatření pro nezbytné úpravy přijímacího řízení.

Počet přijímaných uchazečů dle školních vzdělávacích programů oboru 36-47-M/01 Stavebnictví:
Pozemní stavitelství 56 uchazečů
Stavitelství a architektura 56 uchazečů
Architektura a interiérový design 56 uchazečů

Výsledky přijímacích testů (lze získat maximálně 300 bodů):
Matematika: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3
Český jazyk a literatura: maximálně 50 bodů (při úspěšnosti 100%) bude vynásobeno 3

Hodnocení za poslední dvě pololetní klasifikační období (lze získat maximálně 200 bodů):

∑ MA, ∑ FY, ∑ CJ, ∑ CI, ∑ VV - Součet známek za poslední dvě pololetní klasifikační období z předmětů matematika, fyzika, český jazyk, 1. cizí jazyk, výtvarná nebo estetická výchova.
∑ ZS - Součet průměrů vysvědčení za poslední dvě pololetní klasifikační období (nezapočítává se známka z chování).

Ke vzdělávání budou přijímáni uchazeči v pořadí podle celkového počtu získaných bodů do naplnění kapacity školního vzdělávacího programu. Čím více bodů, tím lepší umístění. Minimální celkový počet bodů nutný pro přijetí bude stanoven na základě maximální kapacity.

Přijímání cizinců:
Osobám, které získaly předchozí vzdělání ve škole mimo území České republiky, se při přijímacím řízení ke vzdělávání promíjí na žádost přijímací zkouška z českého jazyka. Znalost českého jazyka, která je nezbytná pro vzdělávání v daném oboru vzdělání, škola u těchto osob ověří rozhovorem. Při ověřování znalosti českého jazyka rozhovorem uchazeč může získat maximálně 20 bodů. Uchazeč, který u rozhovoru získal 0 až 8 bodů, neuspěl, nesplnil kritéria přijímacího řízení a nebude přijat ke vzdělávání.

Výpočet hodnocení za poslední dvě pololetní klasifikační období

 I. obdobíII. období I. obdobíII. období
Matematika:Fyzika:
Český jazyk:Cizí jazyk:
Výtvarná výchova:Průměr vysvědčení:
Zadejte hodnocení pro výpočet a klikněte na tlačítko "VYPOČÍTAT".

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Aktuální dokumenty k přijímacímu řízení 2022
Informace k podobě přijímacího řízeníprijimaci_rizeni.pdf
Termíny konání jednotné přijímací zkoušky sdeleni_o_terminech.pdf
Časový rozvrh konání didaktických testů jednotné přijímací zkouškyJPZ_schema.pdf
Přijímací řízení uchazečů se speciálními vzdělávacími potřebamiSVP_prijem.pdf
Přijímací řízení osob pobývajících dlouhodobě v zahraničícizinci_prijem.pdf

Ubytování mimopražských žáků

V tomto školním roce u nás studuje 44% mimopražských žáků. Škola nemá vlastní internát, avšak žáci mají možnost využít široké nabídky internátů jiných škol. Chlapcům nabízíme ubytování např. v domově mládeže v Praze 10, Na Třebešíně 2299. Dívky se mohou ubytovat v domově mládeže v Praze 8, Pobřežní 323/6. Další možností ubytování pro žáky, kteří nemohou do školy dojíždět, jsou domovy mládeže v Praze 4 - Ohradní 57 a Vrbova 1233. Podrobnosti o ubytování najdete na stránce ubytování mimopražských žáků.

Vzdělávání mimořádně nadaných žáků

Mimořádně nadaným žákům vytváří škola možnost rozvoje jejich osobních předpokladů nabídkou mimoškolní zájmové činnosti (výtvarný kroužek, procházky za architekturou, kroužek mladého betonáře, klub mladých diváků, školní sportovní klub) a účastí v soutěžích se zaměřením odborným, všeobecně vzdělávacím i sportovním (odborné soutěže ročníkových projektů z konstrukčního cvičení, účast ve středoškolské odborné činnosti, matematické soutěže, soutěže v aplikačních programech ICT, soutěž o nejsportovnější střední školu v Praze – Pohár primátora hlavního města a jiné).

Zajímavá témata

Novinky - co je nového?

Prázdninový provoz

Od 1.7. do 24.8. lze vyřizovat neodkladné záležitosti v kanceláři školy v pracovní dny od 9 do 11 hodin.

Celostátní kolo SOČ

Žáci Jakub Roidt a Filip Přibyl (oba ze 3.B) se umístili na 1. místě v krajském a celostátním kole SOČ s projektem "Revitalizace zámku Liběchov - architektonické studie nových objektů".

achiv novinek

Kalendář školního roku

Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2021/2022
Uzavření školního roku 2021/2022
7:30 Zahájení školního roku 2022/2023
Školení BOZ žáků 2. a 3.ročníků před nástupem do výuky praxe
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy a písemné práce společné části maturitní zkoušky
Zahájení vyučování dle schváleného rozvrhu hodin
Praktická maturitní zkouška POS, STA - podzimní termín
Adaptační soustředění třídy 1.A
Adaptační soustředění třídy 1.A
Praktická maturitní zkouška STK - podzimní termín
Adaptační soustředění třídy 1.A
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2021/2022
Adaptační soustředění třídy 1.B
Ústní maturitní zkouška - podzimní termín pro školní rok 2021/2022
Adaptační soustředění třídy 1.B
Adaptační soustředění třídy 1.B
Výpis výsledků didaktických testů CERMAT a předání žákům
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.C
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.D
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.E
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
Adaptační soustředění třídy 1.F
FOR ARCH 2022
Státní svátek
13:00 Běh Reitknechtkou 29. ročník
Podzimní prázdniny
Podzimní prázdniny
Státní svátek
17:00 Den otevřených dveří I.
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 1. čtvrtletí
14:30 Pedagogická porada 1. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
Žáci 4. ročníků odevzdají přihlášky ke studiu na VŠ uměleckého směru
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - jarní termín
17:00 Den otevřených dveří II.
Státní svátek
Schola Pragensis 2022
Schola Pragensis 2022
Schola Pragensis 2022
17:00 Den otevřených dveří III.
Šachový turnaj
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny
Zahájení vyučování po vánočních prázdninách
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
17:00 Den otevřených dveří IV.
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - I. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence za 1. pololetí
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - II. turnus
14:30 Klasifikační porada 1. pololetí
17:00 Den otevřených dveří V.
Ukončení 1. pololetí a vydání výpisu s datem 31. ledna 2023
Pololetní prázdniny
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - III. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - IV. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Lyžařský kurz 2. a 3. ročník - V. turnus
Termín odevzdání přihlášek k dennímu studium
Žáci 4. ročníků odevzdají třídním učitelům vyplněné přihlášky na VŠ
14:00 Uzávěrka průběžné klasifikace a absence za 3. čtvrtletí
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
Jarní prázdniny
7:30 Školní kolo Středoškolské odborné činnosti
14:30 Pedagogická porada 3. čtvrtletí
17:30 Třídní schůzky 1. až 4. ročníků
19:00 Maturitní ples školy (č. 86) v Lucerně
Změna začátku vyučování
Maturanti odevzdají vlastní seznamy literárních děl
Písemná maturitní práce z CJL (termín bude upřesněn)
Písemná maturitní práce z ANJ (termín bude upřesněn)
Velikonoční prázdniny
Ostatní svátek
Velikonoční pondělí
39. ročník Stavařské laťky
Přijímací zkoušky - 1. řádný termín (termín bude upřesněn)
Přijímací zkoušky - 2. řádný termín (termín bude upřesněn)
Soutěž 3. ročníku: Architektura Prahy (termín bude upřesněn)
10:05 Uzavření klasifikace a absence za 2. pololetí - 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
10:05 Klasifikační porada tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Vydání vysvědčení třídám 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F s datem 28. dubna 2023
10:05 Ukončení výuky tříd 4.A, 4.B, 4.C, 4.D, 4.E a 4.F
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Didaktické testy společné části maturitní zkoušky
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
Předmaturitní volno tříd 4. ročníku
12:30 Studentský Majáles ?
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.A, 4.B, 4.D
Přijímací zkoušky - 1. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Přijímací zkoušky - 2. náhradní termín (termín bude upřesněn)
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předání výpisů výsledků didaktických testů žákům
Praktická maturitní zkouška z POS, STA tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Praktická maturitní zkouška z STK tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno tříd 4.A, 4.B, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.C, 4.E, 4.F
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.B, 4.C, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.B, 4.C, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.B, 4.C, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.B, 4.C, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.A, 4.D
Předmaturitní volno tříd 4.B, 4.C, 4.E, 4.F
Výuka 1. ročníku dle zvláštního rozvrhu
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.C
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.C
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.C
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.C
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška tříd 4.B, 4.E, 4.F
Předmaturitní volno třídy 4.C
Exkurze 1. ročníku
Soustředěná odborná praxe 2. a 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Zahájení výuky 1., 2. a 3. ročníků po soustředěné odborné praxi
Ústní maturitní zkouška třídy 4.C
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška třídy 4.C
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška třídy 4.C
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška třídy 4.C
Zahraniční odborné pracovní stáže Erasmus+ vybraných žáků 3. ročníku
Ústní maturitní zkouška třídy 4.C
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Vodácký kurz pro žáky 3. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
Opravné a dodatečné zkoušky žáků 4. ročníku
14:00 Uzávěrka klasifikace a absence 1., 2. a 3. ročníků za 2. pololetí
Sportovní den 3. ročníku
11:30 Klasifikační porada 2. pololetí (1., 2. a 3. ročník)
Předání přihlášek k maturitní zkoušce - podzimní termín
Sportovní den 2. ročníku
Exkurze 1. a 3. ročníku
Sportovní den 1. ročníku
Exkurze 2. a 3. ročníku
Sportovní den školy - finále
Ukončení 2. pololetí a vydání vysvědčení s datem 30. června 2023
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2022/2023
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2022/2023
Opravné a dodatečné zkoušky školního roku 2022/2023
Uzavření školního roku 2022/2023
Zahájení školního roku 2023/2024